s Jaroslavom Křížom 14.3.2016

pridal/a Kresťanské spoločenstvo Milosť, Banská Bystrica dňa 14. 3. 2016
2317 pozretí

Nemáte možnosť položiť otázku osobne?
Teraz je tu správny čas spýtať sa v priamom prenose.
V pondelok o 19:00 hod. na milost.sk/live s Jaroslavom Křížom.

Zodpovedané otázky :

1. V tomto predvolebnom období… viac
vidíme veľa diskusií a rôznych názorov na jednotlivých kandidátov. Zaujímalo by ma vaše stanovisko voči jednému z nich - Mariánovi Kotlebovi. Niektorí členovia našich zborov ho verejne propagujú. Je to z pozície kresťana správne? (5:08)

2. Podobne ako Vy zastávam názor, že to, čo sa deje ohľadom utečencov nie je dobré a chápem taktiež riziko, že je možné, že v Európe nastane nadvláda islámu. Doposiaľ som mával teda odmietavý postoj väčšinou čo sa týka tejto otázky. Dnes som si pozrel zo pár videí o tom, ako v skutočnosti vyzerajú mestá v Sýrii a je mi z toho úplne zle. Moja otázka znie: ako sa na tento problém pozerať s tým, že človek nechce tú nezmyselnú nemeckú politiku objímajúcu všetkých utečencov, zároveň je pohnutý súcitom, pretože takéto niečo sa môže stať aj nám a potom by sme sa možno pozerali na celú vec inak. (18:15)

3. Chcel by som sa spýtať ako je to vo vzťahu (chodení) dvoch mladých ľudí. Aké biblické verše o tom hovoria? Má mať chlapec už autoritu? A ako ju môže získať? (25:05)

4. Keď muži daruju spermie a následne sa oplodnia cuzdie ženy. Je to hriech alebo je to pomoc, nakoľko svet si vytvoril mnoho podôb ako oplodniť ženu? Aký pohľad by sme si vedeli na túto vec vytvoriť v rámci Biblie? (29:00)

5. Z akej knihy prišla Mária do kresťanstva v podobe Bohyne, ktorú katolici uctievaju? (33:11)

6. Chcem sa spýtať na váš osobný názor, či si myslíte, že CERN môže mať spojitosť s abyssosom zo Zjavenia Jána. Resp či môže mať nejakú súvislosť s poslednými časmi. (37:27)

7. Môj známy, pastor z jednej letničnej cirkvi, má v úmysle sa rozviesť, už z manželkou nežijú. Mal som príležitosť s ním rozprávať a poukázať mu na biblické miesta ohľadom manželstva, rozvodu, dopadu na dieťa a pod. Samozrejme toto všetko pozná, no zaskočil ma odpoveďou, že som v tomto prípade zákonnícky. Dokonca poukázal na prípady služobníkov z minulosti, aj známe mená v kresťanských kruhoch. Ako to je - som zákonnícký, alebo tento známy nemá právo takto jednať a mýli sa on? (40:32)

8. Chcem sa Vás opýtať aký Vy zastávate názor v podporovaní chudobných ľudí? (46:32)

9. Co znamená „nenarodí-li se kdo z vody“ v J 3, 5 v kontextu nového narození? Jak chápat „neuveď nás do pokušení/zkoušky“
v Mat 6, 13 (56:46)

10. Někteří lidé se mě ptají když jim zemře jejich blízký jestli šel do nebe . Nevím jak na to odpověd když ten zesnulý člověk řekl že věří v Ježíše Krista ale jeho celý život šel s proudem tohoto světa. Je mu ta víra počítaná ke spasení ? (1:00:36)

Kategórie:
Tagy:

Vlož audio alebo video z MTV na svoju stránku.
Skopíruj a umiestni embed HTML kód nižšie.

Podobné videá

MTV:

Napíš nám:

Twitter: