s Jaroslavom Křížom 15.2.2016

pridal/a Kresťanské spoločenstvo Milosť, Banská Bystrica dňa 15. 2. 2016
1970 pozretí

Nemáte možnosť položiť otázku osobne?
Teraz je tu správny čas spýtať sa v priamom prenose.

Zodpovedané otázky :

1. V období holokaustu ľudia častokrát boli v krajných životných situáciách, keď kvôli veľkému… viac
strachu a utrpeniu robili veci ako: schválne utekali, aby boli chytení a radšej zastrelení, ako by mali umrieť krutejšou smrťou, prípadne páchali samovraždy. Moja otázka smeruje práve k týmto krajným situáciám. V prípade, že je jeden znovuzrodený kresťan a dostane do podobnej situácie - napríklad ako v tomto prípade koncentrák, keď umrie týmto spôsobom, je možné, že ten človek pôjde do neba? (10:48)

2. Mohli by ste mi prosím ozrejmiť, ako chápu pôst tradičné cirkvi? (13:30)

3. Zistil som, že Sándor Németh má svoj youtube kanál, kde su prezentované videá z ich bohoslužieb - ale nemajú ani Slovenské a ani Anglické titulky. Máte od nich nejaké informácie, že či zverejnia aj titulky pre dostupnosť učenia cez internet? (15:26)

4. Keď som si bližšie všimla obrázok z pozvánky na konferenciu, kde má pastor Prein zdvihnutú pravú ruku, pri detailnejšom pohľade vidno, že robí gesto rohatej ruky. Môžete sa, prosím, k tomu nejako vyjadriť? (16:56)

5. Mali by sme ísť ako kresťania voliť alebo sa máme za vládu iba modliť? (21:07)

6. Bude záznam z Biblického vyučovania, ktoré prebehlo v Martine 29.1. 2016 s Martinom Mazúchom zverejnený na vašich stránkach? (24:28)

7. Rada by som sa opýtala, či aj naša cirkev má nejaké oficiálne vyhlásenie k migrantom? (24:58)

8. Čo ak je patrónka celého Slovenska (Mária), ktorá bráni vypočutým modlitbám, uzdraveniam, prielomu, prebudeniu? Nedá sa tento stav nejakou formou zvrátiť? Aby nebola patronkou SR? (31:00)

9. Chcem sa opýtať, či je štrajk učiteľov biblický. Rim 12: 1-7 hovorí, že vláda je od Boha a nemáme sa búriť proti vrchnostiam. Pýtam sa kvôli tomu, lebo viaceré školy, ktoré sa nazývajú kresťanskými zavrelo svoje brány a zapojilo sa do štrajku. (35:48)

10. Chcem sa opýtať na otázku kineziológie. Je to metóda medicínska, alebo ide o bielu mágiu? (40:30)

11. Ako si vyložiť verš,že žena bude spasená rodením dietok? Má sa cítiť žena menejcenná,keď má len jedno dieťa? (45:25)

12. Ak je znovuzrodený kresťan v nejakej funkcii, napr.starosta,primátor a musí sa popri svojej funkcii zúčastňovať rôznych výročí a spomienkových osláv pri ktorých sa treba pokloniť má sa tiež ukloniť? (48:22)

13. Je trest smrti legitímny nástroj trestu v spoločnosti? (50:52)

14. Ak sme správne porozumeli hovoril ste,že treba odpustiť len tomu, kto o to požiada, čo teda s rodičmi, keď o to nepožiadali a treba si ich vážiť? (54:28)

Kategórie:
Tagy:

Vlož audio alebo video z MTV na svoju stránku.
Skopíruj a umiestni embed HTML kód nižšie.

Podobné videá

MTV:

Napíš nám:

Twitter: