s Jaroslavom Křížom 4.4.2016

pridal/a Kresťanské spoločenstvo Milosť, Banská Bystrica dňa 4. 4. 2016
1556 pozretí

Nemáte možnosť položiť otázku osobne?
Teraz je tu správny čas spýtať sa v priamom prenose.
V pondelok o 19:00 hod. na milost.sk/live s Jaroslavom Křížom.

Zodpovedané otázky :

1. Mám dve možnosti, ako pokračovať… viac
v určitej dôležitej oblasti, ktorá bude mať zásadný vplyv na život a rodinu. Ide o rozhodnutie pre možnosť "A" alebo "B", obidve možnosti majú svoje plusy a mínusy. Prosím o radu, ako zistiť Božiu vôľu v tejto veci ? (2:42)

2. V relácii ste raz hovorili, že človek nemusí odpustiť všetko, ale musia byť naplnené podmienky odpustenia. Chcem sa opýtať, čo to v praxi znamená, že človeku neodpustím? (10:48)

3. Chcem sa spýtať, že čo Vás viedlo k tomu, že ste si nechali modlitebňu vymaľovať vo farbách Vatikánu - pápežskej kokardy, t.j. žltej a bielej? (15:07)

4. Prosim o odpoved,kdyz je asi 10 roku znovuzrozena krestanka od mladi nemocna po vazne operaci a tvrdi, ze tato nemoc je od naseho Pana a ze je treba tu nemoc poslusne snaset, a ona siteno zdravotni stav si jeste zhorsuje spatnou zivotospravou, zda je mozny tento vyklad. (16:54)

5. Ako sa môžem zbaviť fajčenia a kávičkovania? (20:18)

6. Člověk který na zemi měl v hloubi srdce víru v Ježíše ale žil si svým životem nemodlil se , nechodil do sboru a tak dále. Když tento člověk zemře má nějakou naději ještě ? Bude víra v hloubi srdce počítána k záchraně ? Pomůže to člověku na Božím soudě ? Nebude takový člověk navždy zatracen ? (20:48)

7. V jednej z minulých relácií ste sa zaoberali témou darovania spermií, avšak nebolo uvedené vysvetlenie z pohľadu Biblie. Zaujímala by ma táto téma z opačnej strany, totiž z pohľadu darovania/prijatia vajíčok od cudzej ženy. (30:26)

8. Ja som rok obrátená ,zatiaľ nechodím nikde do zboru.Pochádzam z mesta Prešov. Ja by som sa chcela informovať ohľadom zboru v Prešove či bude niekedy v budúcnosti aj v tomto meste. ? (36:28)

9. Chci se zeptat, jestli Ste premyslel a jaky pohled mate na citat z Bible:Vydan satanovi,aby se naucil nerouhat. Dale je pouzivane:Vsechno zle je na neco dobre.Bez poznani zlého by sme nevedeli, co je dobre a pod. Nebylo zlo uz i pred padem tehdy jeste Lucifera? Buh mal zrejme svuj plan i s nim.Nema ho tak trochu na spinavou praci? (38:23)

10. Mám několik dotazů:

a) Jak je to s odpuštěním hříchů?
- Když křesťan zhřeší, tak je potřeba poprosit za odpuštění, nebo platí to, že Bůh mi už všechny hříchy odpustil, minulé i budoucí? Je potřeba hřích vyznat aby byl odpuštěný?
- A co když křesťan spáchá hřích a hned potom zemře, nešel by snad kvůli tomu do nebe?
- Nebo co když zapoměl nějaký hřích vyznat nebo poprosit za odpuštění?
Myslím si, že je v každém případě potřeba nejdříve konkrétního hříchu zanechat, činit pokání (změnit smýšlení), a pak můžu jen Bohu poděkovat, že už mi "dávno" i tento hřích odpustil a nepočítá mi ho.

b) Četl jsem jak někteří lidé, kteří zažili klinickou smrt, vydávali svědectví o tom, že někdo skončil v pekle proto, že někomu neodpustil. Vím že takových svědectví je jak hub po dešti a jsem přesvědčený že je nebezpečné na jejich základě vyvozovat teologické závěry.
Nevěřím tomu, že by někdo nešel do nebe, jenom kvůli tomu, že někomu neodpustil - je to tak? Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že je potřeba odpustit, pokud je to možné. (46:35)

Kategórie:
Tagy:

Vlož audio alebo video z MTV na svoju stránku.
Skopíruj a umiestni embed HTML kód nižšie.

Podobné videá

MTV:

Napíš nám:

Twitter: