s Jaroslavom Křížom 9.5.2016

pridal/a Kresťanské spoločenstvo Milosť, Banská Bystrica dňa 9. 5. 2016
2456 pozretí

Nemáte možnosť položiť otázku osobne?
Teraz je tu správny čas spýtať sa v priamom prenose.
V pondelok o 19:00 hod. na milost.sk/live s Jaroslavom Křížom.

Zodpovedané otázky :

1. Mám na vás jednu prosbu, či by… viac
sa dalo stanoviť na konferenciách cca 2 rady stoličiek pre zdravotne ťažko postihnutých, aby sa horko ťažko nemuseli domáhať volného miesta. (3:48)

2. Chcem sa opytat na 1 Kor 12:10 kde sa medzi inym hovori o dare druhov jazykov.
Hovorim v jazykoch uz asi 4 roky a vsimla som si ze sa v roznych situaciach modlim roznymi jazykmi. Pri ostatnych daroch je ich uzitocnost akosi jasna, ale na co su dobre druhy jazykov? (6:31)

3. Chtěl bych se zeptat když jste mluvil o tom že myšlenky přicházi i od Ďabla, jestli jsou samotné myšlenky hříchem?

4. Otázka ohľadom krstov (12:00)

5. Chcem sa opýtať, prečo niektoré malé miestne zbory nerobia zbierku pravidelne s požehnávaním darcov, tak ako sa to robieva na konferenciách ? (16:07)

6.Aký je Váš názor na hnutie Last Reformation ? Počul som že neuznávajú cirkev. (17:00)

7. Chcem sa opýtať, ako sa môžem dostať z jarma ústavnej psychiatrickej liečby, a prečo Boh dopustil, aby som sa dostal do tejto situácie. (25:50)

8. Zaujímam sa o podnikanie a preto by som chcela vedieť, či je správne predať niekomu niečo bez bločka či už pýta zákazník zľavu alebo nie. (29:30)

9. Chcem sa spýtať na Váš názor. Môže žena vyháňať démonov alebo to môžu len starší zboru?
Ak áno, ako na to? Ide o pornografiu a familiárnych duchov. (30:26)

10. Som presvedčený, že Izrael je Boží vyvolený národ a moje presvedčenie aj zdieľam ďalej, no stretávam sa s argumentom, že sám Boh preklial Izrael a tým pádom už vyvolený nie je. Viem, že je to mimo kontext a rád by som počul Vaše tipy na argumentáciu pri rozhovoroch na túto tému.(32:39)

11. Do zboru chodím už celkom dost rokov, a stále bojujem s jedným velkým hriechom a nedokázala som doteraz nad ním zvíťaziť. Už od malička som pociťovala že moja orientacia ne je len na mužov ale aj na to iste pohlavie. Prosím Vas o radu ako ďalej Lebo už som z toho boja velmi unavená. (37:10)

12. Chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor, co si myslíte o Švejkově výroku, že „vojna s Turkem musí bejt!“. Samozřejmě, Josef měl na mysli tu, co už byla, ale bude se ještě nějaká další velká, možná světová, vojna s Turkem opakovat? (39:55)

13. Mám problém s komunikací ve vztahu. Nevím si trochu rady v tom, že můj partner mluví více méně jen sám o sobě. Co s tím? (43:27)

14. Chcem sa Vás opýtať na výklad písma zo zjavenia Jána. Konkrétne nechápem čo si mám predstaviť pod pojmom "synagóga satanova" alebo "zhromaždenie satanovo". Nájdeme ho napríklad v kapitole 2 verš 9. Ako Vy vnímate toto pomenovanie? (46:01)

15. Chcela by som sa vás opýtať na službu niektorých zahraničných pastorov. Jedná sa napríklad o Bennyho Hinna, ktorý bol niekoľkokrát obvinený s hypnózy a iných praktík a na službu Kennetha Hagina, ktorý pri niektorých Bohoslužbách syčal ako had a R. Bonnkeho, ktorý sa stretáva(l) s charizmatickými katolíkmi na modlitebných stretnutiach. Bojím sa aby som nebola zvedená nepravým učením a tak sa na Vás obraciam ako na autoritu s prosbou o radu. (50:20)

16. Chtela bych se prosím zeptat na mluvení v jazycích. Castokrat se ve sboru objevuji jazyky, ktere pripominaji opakovani nekolika slabik stale dokola. Nemyslite, ze dar jazyku, ktery byl dan o letnicich byl cizi jazyk, kteremu rozumneli jine narody v tomto svete? Jsou tedy tyto jazyky v cirkvi prave? (55:34)

Kategórie:
Tagy:

Vlož audio alebo video z MTV na svoju stránku.
Skopíruj a umiestni embed HTML kód nižšie.

Podobné videá

MTV:

Napíš nám:

Twitter: